IC-R Trade, s.r.o.

Na autosalon do Frankfurtu míří 159 světových premiér. Dvě premiéry bude mít i Škoda Auto

Škoda Auto ve Frankfurtu představí ve světové premiéře hned dva modely. Jedním bude nová karosářská varianta modelu Rapid pod označením Spaceback a druhým přepracované SUV Yeti, jenž dorazí hned ve dvou variantách. Jedna bude určena do města a druhá do lehčího terénu. V letošním roce značka představila již osm nových, nebo přepracovaných vozů.

 

gc_5131-48

 

Konkurent Škody, korejský Hyundai, přiveze na výstavu novou generaci malého vozu i10, japonská Toyota na základě svého modelu Yaris připravila koncept sportovního hybridního auta s výkonem přes 300 koní. Peugeot poprvé ukáže přepracovaný model 308, rumunská Dacia ze skupiny Renault pak modernizovaný Duster.

Ford připravil koncept nové generace modelu S-Max a novou vrcholnou výbavovou verzi Vignale v chystané nové generaci mondea. Honda slibuje Civic Tourer, který má větší kufr než Škoda Octavia. U Mazdy je očekávanou novinkou nová prostornější Mazda 3. Volkswagen přijde s elektrickou verzí golfa a sesterského modelu Škoda Citigo up!. Vedle toho ukáže nejrychlejší Golf R.

Porsche přichystalo výroční edici modelu 911, který slaví 50 let na trhu od uvedení právě na autosalonu ve Frankfurtu. Velkým lákadlem bude i hybridní roadster Porsche 918 Spyder. Audi předvede novou vlajkovou sportovní loď S8 i koncept Audi Quattro ke 30. výročí legendárního vozu.

Ferrari přichystalo nejvýkonnější verzi 458 pod označením Speciale. Jaguar by měl přijít s konceptem terénního SUV a Mercedes chystá několik derivátů řady S i kompaktní SUV pod označením GLA.

Frankfurtský autosalon, který se koná každé dva roky (střídá se s pařížskou přehlídkou), hostí celkem 1 091 vystavovatelů ze 35 zemí. Pro veřejnost se otevře ve čtvrtek 12. září a potrvá do 22. září. Lístek stojí v pracovní dny 13 eur a o víkendech 15 eur (340 a 390 korun).

10.9.2015